You Are Here: Anasayfa » Gündem » AHMET ŞİRECİ’NİN KAÇIRILMASIYLA İLGİLİ DETAYLAR…

AHMET ŞİRECİ’NİN KAÇIRILMASIYLA İLGİLİ DETAYLAR…

Gaziantep’te, tekstil fabrikası bulunan Ahmet Şireci’nin önceki gün akşam saatlerinde kimliği belirsiz kişiler tarafından otomobilinden indirilerek kaçırıldı. Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Şireci’nin bulunabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Emniyet Müdürü Aydın konuya ilişkin açıklamasında, “Henüz elimizde kaçırıldığına dair bir somut bilgi yok. Ancak dün saat 23.00’dan itibaren kendisinden haber alınamıyor. Telefonları kapalı. Arama çalışmalarımız sürüyor” dedi. Gaziantep’in ünlü işadamının bulunması için Emniyet müdürlüğünün yoğun bir çalışma başlattığı öğrenildi. Ahmet Şireci son olarak Gaziantep’te prestijli konut projelerinin yükseldiği Osmangazi Mahallesi’nde belediyeye ait 39 milyon lira geçici bedelli 51 bin 916 metrekare arsa, açık arttırma yöntemiyle 98 milyon liraya rekor fiyata satılırken burayı Uğur Şireci İnşaat adına almıştı.

NASIL KAÇIRILDI?

Gaziantep’te faaliyet gösteren Şireci Tekstil’in kurucusu ve sahibi olan sanayici Ahmet Şireci, yanında bulunan bir fabrika çalışanıyla 06 ES 800 plakalı otomobiliyle kent merkezine gelirken, Zeytinli Mahallesi’ndeki çevre yolunda önü bir otomobil tarafından kesildi. İddiaya göre, Şireci otomobiliyle aniden önüne kıran araca çarptı. 2 kişi, Ahmet Şireci’yi otomobilden indirerek kendi araçlarına bindirdi ve hızla uzaklaştı. Şireci’nin kaçırıldığı sırada otomobilde bulunan ismi öğrenilemeyen fabrika çalışanı durumu telefonla polise bildirdi. Aynı kişi daha sonra Şireci’nin yakınlarından yardım istedi. İhbara gelen polisler, otomobilde inceleme yapıp görgü tanığı fabrika çalışanının ifadesine başvurdu. Sanayicinin kaçırıldığını öğrenen yakınları da geldiği olay yerinde bilgi almaya çalışıp, gazetecilerin görüntü almalarına engel oldu.

Halen izine rastlanmayan Şireci’nin kullandığı cep telefonlarının kapalı olduğu öğrenilirken, polisler kaçırılma ihtimali bulunan güzergahlar üzerindeki Mobese ve güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Polis kaçırıldığı ileri sürülen Şireci’nin yakın çevresi ile iş ilişkisi içerisinde olduğu kişilerin de bilgisine başvurmaya başladı. Şu ana kadar Şireci veya kaçırdığı iddia eden kişilerin sanayicinin yakınlarıyla iletişim kurmadığı da bildirildi.

AHMET ŞİRECİ KİMDİR

 Şireci Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. sahibi ve kurucusu Ahmet Şireci 1970 lerin sonunda havlu ve orlon iplik ticareti yaparak başladığı ticari yaşamına 1985 ten itibaren akrilik iplik ticaretini de dahil etmiştir.Sektörde kendisine tüccar olarak iyi bir yer edinen Ahmet Şireci 1997 yılında iplik üretim tesislerini kurarak, bugün ki Şireci Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin temellerini attı. Şireci Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. kendisine ait boyahanesi ve 2. ve 3. organizelerde bulunan 4 fabrikası ile iplik üretim ve işlemesi konusunda entegre bir tesis konumunda.

HABER MERKEZİ

 

Gaziantepli Ünlü İşadamı Kaçırıldı…

İşte Emniyet Müdürü Ömer Aydın’ın Kaçırılan İşadamıyla İlgili Özel Açıklaması

hakimiyet_yazilar_reklam

Başa dön..